Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Styraks to cenny i popularny składnik perfum, który od wieków jest wykorzystywany do tworzenia zapachów o wyjątkowej intensywności i głębi. Pozyskiwany z żywicy drzewa styraksowego, ten zapachowy składnik charakteryzuje się bogatym, drzewnym aromatem, który idealnie uzupełnia kompozycje zapachowe.

Styraks to jeden z najważniejszych składników perfum, który wprowadza do nich nuty balsamiczne oraz orientalne. Jego zapach jest głęboki, zmysłowy i intrygujący, a dodany do kompozycji zapachowej nadaje jej niepowtarzalny charakter.

Składnik ten znany jest również pod nazwą “łzy Styraksu”, ponieważ żywica ta wydostaje się z drzewa w postaci klejących kropelek, które przypominają wyglądem łzy. Styraks pochodzi głównie z rejonów Azji Południowo-Wschodniej oraz Afryki i jest pozyskiwany z różnych gatunków drzew z rodziny storczykowatych.

W perfumerii Styraks znajduje szerokie zastosowanie. Jest składnikiem wielu klasycznych i nowoczesnych zapachów, które z powodzeniem cieszą się popularnością na całym świecie. Ze względu na swoje właściwości, składnik ten jest chętnie wykorzystywany w perfumach orientalnych, drzewnych i balsamicznych.

Styraks charakteryzuje się także właściwościami leczniczymi i kosmetycznymi. W medycynie naturalnej jest stosowany jako środek przeciwbakteryjny i przeciwzapalny, a także jako naturalny składnik kremów, balsamów i maści pielęgnacyjnych.