Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

Rozmaryn to roślina zielarska o charakterystycznym, intensywnym zapachu i łodygach z drobnymi igiełkowatymi liśćmi. Roślina ta jest znana od tysięcy lat i była stosowana zarówno w medycynie, jak i w kosmetyce. Obecnie jest ona jednym z popularnych składników w perfumach.

Rozmaryn jest składnikiem perfum o świeżym, ziołowym zapachu. Zapach ten jest bardzo orzeźwiający i pobudzający, dlatego też znajduje zastosowanie w perfumach męskich i uniseksowych. Składnik ten dodaje perfumom charakteru i dynamiki.

Oprócz zapachu, rozmaryn ma również wiele właściwości leczniczych i pielęgnacyjnych. Dzięki swoim antyoksydacyjnym właściwościom, chroni skórę przed szkodliwym wpływem wolnych rodników i spowalnia procesy starzenia. Ponadto, rozmaryn ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, dlatego często stosowany jest w produktach do pielęgnacji skóry z problemami trądzikowymi.

W perfumach, rozmaryn łączy się z innymi składnikami o podobnym charakterze, takimi jak mięta, cytryna, bergamotka, czy lawenda. Taka kombinacja składników tworzy orzeźwiający i pobudzający zapach, który idealnie nadaje się na letnie dni lub na wieczorne wyjścia.