Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Olejek różany to esencja uzyskiwana z płatków róż przez destylację z parą wodną lub przez ekstrakcję za pomocą rozpuszczalników organicznych. Najwyższej jakości olejek różany pochodzi z Bułgarii, ale jest również produkowany w krajach takich jak Maroko, Indie czy Turcja. Olejek różany jest ceniony za swoje właściwości pielęgnacyjne i aromatyczne, a także za swoją trwałość i intensywność.

W perfumach olejek różany jest często stosowany jako jeden z głównych składników, ze względu na jego subtelny, romantyczny i kwiatowy zapach. Olejek różany jest również używany jako dodatek do innych zapachów, aby podkreślić ich kwiatowy charakter. W zależności od dawki, olejek różany może nadać perfumom delikatny i romantyczny akcent lub wyrazisty i intensywny aromat.

Olejek różany ma również wiele właściwości pielęgnacyjnych. Jest bogaty w witaminy i przeciwutleniacze, które pomagają chronić skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i przeciwdziałają starzeniu się skóry. Olejek różany jest szczególnie polecany dla skóry suchej i wrażliwej, ponieważ łagodzi podrażnienia i zapobiega utracie wilgoci.