Wyświetlanie jednego wyniku

Mastyks to składnik perfum, który od lat cieszy się dużą popularnością w branży perfumeryjnej. Jest to naturalny balsam pochodzący z żywicy drzewa pistacjowego. Roślina ta występuje głównie w rejonie Morza Śródziemnego, a jej żywica wykorzystywana jest w wielu dziedzinach, m.in. w produkcji żywności, kosmetyków czy leków.

W perfumach mastyks pełni rolę zapachową oraz konsystencjonującą, czyli wpływa na trwałość zapachu i jego stabilność na skórze. W zapachach mastyks często występuje jako nuta bazowa, dodając do nich ciepła, intensywności oraz orientalnego charakteru.

Mastyks odznacza się charakterystycznym, korzennym aromatem, który jest trudny do odtworzenia sztucznie. W perfumerii wykorzystuje się różne rodzaje mastyksu, w zależności od potrzeb i zamierzonego efektu. Najczęściej stosuje się tzw. mastyks z Chios, który jest uważany za najwyższej jakości.

Mastyks jest składnikiem perfum, który poza walorami zapachowymi ma również właściwości pielęgnacyjne. Dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym i przeciwzapalnym, mastyks znajduje zastosowanie w kosmetykach do pielęgnacji skóry problematycznej, ze skłonnościami do trądziku oraz w przypadku chorób skóry.

Warto również dodać, że mastyks ma długą historię związaną z medycyną tradycyjną. W starożytnej Grecji stosowano go w leczeniu chorób układu pokarmowego, a także w celu oczyszczania organizmu.