Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Jagody jałowca to owoce drzewa jałowca, który rośnie na obszarach północnych, w tym na terenach Skandynawii, Rosji, Kanady i Alaski. Mają intensywnie niebieski kolor i nieco owalny kształt. Są one zbierane zwykle ręcznie, a następnie suszone lub zamrażane, aby zachować ich aromat.

Jagody jałowca mają silne właściwości antybakteryjne i antyseptyczne, dzięki czemu często są stosowane w medycynie naturalnej. Mają także właściwości moczopędne i oczyszczające. W perfumerii jagody jałowca są wykorzystywane głównie ze względu na swoje właściwości zapachowe.

Zapach jagód jałowca jest bardzo charakterystyczny i orzeźwiający, z nutami cytrusowymi, ziołowymi i drzewnymi. Jest on często stosowany w męskich perfumach, gdzie nadaje im mocny i zdecydowany charakter. W połączeniu z innymi składnikami, takimi jak cedr, paczula czy bergamotka, tworzy bardzo interesujące i unikalne kompozycje zapachowe.

W perfumerii jagody jałowca są wykorzystywane w różnych formach, w tym jako olejki eteryczne, woski perfumeryjne, absoluty i ekstrakty. Ich intensywny aromat sprawia, że są one składnikiem wielu popularnych kompozycji zapachowych.