Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Estragon, znany również jako dracena estragon lub taragon, to zioło, które pochodzi z Azji i Europy. Jego nazwa pochodzi od francuskiego słowa “estragon”, co oznacza “mały smok”. W perfumiarstwie, estragon jest często stosowany jako składnik aromatu, który dodaje zapachu cytrusowego i ziołowego.

Estragon ma wiele właściwości zdrowotnych, w tym działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Jest również źródłem witamin i minerałów, takich jak witamina C, A i B6, wapń i potas.

W perfumiarstwie, estragon jest zwykle stosowany jako składnik w kompozycjach zapachowych dla męskich i uniseksowych perfum. Dodaje on zapachy cytrusowe, ziołowe i kwiatowe. Jego aromat jest zwykle lekki i subtelny, ale może również mieć nuty gorzkie i pikantne.

Estragon jest często łączony z innymi składnikami perfum, takimi jak bergamotka, cytryna, pomarańcza, lawenda, róża, geranium, drzewo sandałowe i paczula. Te kombinacje tworzą wyjątkowe i interesujące kompozycje zapachowe.

W produkcji perfum, estragon jest zwykle stosowany jako olejek eteryczny. Jest to składnik, który pochodzi z ekstrakcji z liści i kwiatów rośliny. Olejek eteryczny z estragonu jest bardzo skoncentrowany i musi być stosowany w małych ilościach, aby uniknąć przekroczenia maksymalnego stężenia w kompozycji zapachu.

Mimo że estragon jest składnikiem, który jest stosunkowo mało znany w perfumiarstwie, to jego wyjątkowy aromat i właściwości zdrowotne sprawiają, że jest on coraz bardziej popularny wśród producentów perfum. Jego subtelny i przyjemny zapach może dodać wyjątkowego charakteru i klasy każdej kompozycji zapachowej.