Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Czerwone jagody to popularny składnik wśród producentów perfum, który nadaje zapachom niepowtarzalną, owocową nutę. Czerwone jagody to owoce roślin z rodziny wrzosowatych, które występują w naturze na całym świecie. Charakteryzują się one czerwonym kolorem i słodkim smakiem.

W perfumiarstwie czerwone jagody wykorzystywane są zwykle jako nuta górna, czyli pierwsza nuta zapachu, która wyczuwalna jest od razu po spryskaniu perfum. Dzięki swojej intensywnej, owocowej woń, czerwone jagody dodają perfumom oryginalnego i świeżego charakteru.

Składnikiem perfum, który pochodzi z czerwonych jagód jest zwykle olejek eteryczny, który w procesie destylacji uzyskiwany jest z jagód. Olejek ten jest bardzo intensywny i ma charakterystyczny, owocowy aromat, który nadaje perfumom słodką nutę.

W perfumach czerwone jagody łączą się z innymi składnikami, takimi jak na przykład drzewo sandałowe, piżmo, wanilia czy kwiaty jaśminu. Dzięki temu powstają niepowtarzalne kompozycje zapachowe, które są w stanie wzbudzać różne emocje u osób, które je noszą.