Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Bób tonka jest jednym z najpopularniejszych składników perfum, który wytwarza wyjątkowy aromat o charakterystycznym słodko-gorzkim zapachu. Jest to wyjątkowy składnik, który używany jest nie tylko w perfumerii, ale także w przemyśle kosmetycznym, gdzie dodaje się go do kremów, balsamów czy olejków.

Bób tonka jest pochodzenia naturalnego, a jego nazwa pochodzi od hiszpańskiego słowa “tonco”, oznaczającego drzewo, z którego wytwarza się ten składnik. Składnik ten pozyskuje się z nasion rośliny Dipteryx odorata, rosnącej w Ameryce Południowej, szczególnie w Brazylii i Gujanie. Nasiona te są zbierane ręcznie, a następnie suszone i ekstrahowane w celu uzyskania olejku eterycznego.

Bób tonka jest składnikiem, który nadaje perfumom nutę orientalną, zmysłową i egzotyczną. Zapach ten łączy w sobie nuty wanilii, migdałów i drzewa sandałowego. Bób tonka jest składnikiem, który często stosowany jest w perfumach orientalnych, ale także w perfumach kwiatowych, aby dodać im nutkę słodyczy i zmysłowości.

Składnik ten posiada wiele właściwości pielęgnujących i leczniczych. Olejek tonka jest bogaty w przeciwutleniacze, które neutralizują wolne rodniki i przeciwdziałają starzeniu się skóry. Olejek tonka jest także znany ze swoich właściwości przeciwzapalnych, przeciwbakteryjnych oraz łagodzących. Dlatego też, ten składnik często stosowany jest w kosmetykach do pielęgnacji skóry, zwłaszcza suchej i wrażliwej.